fbpx
Search
Close this search box.

Mis on biokamin?

Biokaminad ehk biopõletid on stiilsed ja elegantsed disainielemendid, mis põlevad tänu 100% looduslikule bioetanoolile. Lisades valgust, soojust ja hubasust muutub iga biokaminaga ruum hetkega kodusemaks, hubasemaks ning mõnusamaks. 

Biokaminad teeb eriliseks see, et need ei vaja põlemiseks korstent ega ventilatsiooni. Tegu on elava tulega, mis on ka kergelt soe, kuid tänu looduslikule bioetanoolile ei teki põlemisel suitsu, vingu ega muidu mürgiseid aineid, mis takistaksid toas kasutamist. Põlemisel tekib vähesel määral süsihappegaasi ning veeauru. Tänu sellele on biokamin hea alternatiiv kaminatele, võimaldades nautida elavat tuld ka kaminata korteris või eramajas.

Tänu toodete üpris kergele kaalule on neid lihtne liigutada ning see võimaldab kasutada biokaminaid nii toas kui ka õues. Liiguta kaminat vastavalt hooajale või meeleolule endale soviasse asukohta või tuppa – kasuta seda köögi laual, riiulil, kapi peal, magamistoas või elutoas. Lisaks sobivad meie biokaminad suurepäraselt ka ilmestamaks väliala või rõdu. Samas on tooted piisavalt rasked, et lapsed ega koduloomad ei saaks neid ümber ajada.

Meie kaminaid on lihtne kasutada ja hooldada ning toodete kokkupanek ja kasutama hakkamine võtab vaid paar minutit.

Kasutamiseks täida kamina metallsisu bioetanooliga ning süüta pikema tiku või süütajaga. Koheselt tekib ilus terviklik leek, mille soojust on juba õige pea tunda. Kui bioetanool on ära põlenud, siis kaob ka kogu vedelik ning kamin kustub. Sinul jääb üle vaid metallanum uuesti vedelikuga täita ning süüdata. Toodet pole vajalik peale igat kasutuskorda puhastada. Kui toode määrdub või muutub tolmuseks, siis puhasta seda lapiga või pese bioetanooli jaoks mõeldud metallanumat jooksva vee all.

Meie valikus on erinevad lauale asetatavad biokaminad. Betoonist biokaminaid valmistame me ise, käsitööna siin samas Eestis ning lisaks on Fugo valikus biokaminad klaasi- ja metallikombinatsiooniga. Tänu erinevatele disainidele ning lõpututele kasutusvõimalustele on need üha enam populaarsust koguvad alternatiivsed tooted gaasilampidele ja küünaldele, seda nii kodustes tingimustes kui ka restoranides, kontorites ja hotellides. Kuna biokamin ei vaja korstnaid ega tuulutuslõõre ning on korduvkasutatav, siis on see mugav ja ohutu võimalus elava tule toomiseks sinna kus soovid.

Bioetanool ei kuulu biokamina ostmisel komplekti ning seda on võimalik meie e-poest juurde tellida 1L või 5L pudelites. Kõik põlemisajad on saadud kasutades meie bioetanooli, mis on Eestis toodetud, kvaliteetne ning ei tekita tuppa ebameeldivat lõhna. Seda on võimalik osta ka erinevatest ehitus- ja toidupoodidest. Soovi korral võib kasutada ka teiste tootjate bioetanooli, aga sellisel juhul ei saa me kinnitada, et toode ei tekita põlemisel ebameeldivat lõhna, kuid siiski usume, et jaekaubanduses on müügil kvaliteetseid bioetanoole, mida võib julgesti kasutada.

Biokamin on suurepärane lahendus elava tule ja soojuse nautimiseks. Seda on lihtne kasutada ja hoiustada ning kõik meie stiilsed biokaminad sobituvad ajatult Skandinaavia stiilis kodust boheemlasliku koduni, modernest kortermajast hubase maamajani, võimaldades nautida unustamatuid hetki koos rahustava tule ja värvidemänguga. Sõltumatult kohast, sõltumatult aastaajast.

Rohkem infot leiad korduma kippuvate küsimuste alt siit või vali välja oma lemmik FUGO ja saada oma tellimus meile teele!

mis-on-biokamin-väike-betoonist
Biokamina kütuse vedeliku bioetanooli müük 5L
[]