fbpx

Korduma kippuvad küsimused

Biokamin on lauale või muule ühtlasele pinnale asetatav küünalt meenutav biopõleti ehk biokamin. Seda saab ohutult põletada nii toas kui ka väljas ning see põleb tänu bioetanoolile, mis ei eralda suitsu ega vingu. Tänu 100% looduslikule bioetanoolile ei vaja see põlemiseks korstent ja sobib kasutamiseks nii korteris, eramajas kui ka õuealal. Bioetanool on vedelal kujul ning meie e-poes müüdav bioetanool on toodetud Eestis.

Kõige tähtsam on, et toode oleks ühtlasel pinnal vältimaks ümber kukkumist. Seega võib seda kasutada peaaegu kõikjal ning seda on kerge liigutada vastavalt tujule või vajadusele. Pane see enda kohvilauale elutoas, köögisaarele, riiulile või õue terrassile. Paneme südamele, et jälgida tuleb üldisi tuleohutusnõuded ning toode asetada eemale süttivatest asjadest. 

Biokamin eraldab tänu bioetanooli põlemisele mõningal määral soojust, kuid toode pole mõeldud ruumide kütmiseks. 

Biokaminad lähevad soojaks, aga kui kasutada toodet õigesti, siis see ei ole ohtlik erinevatele pindadele, kaasaarvatud klaaspinnale. Meie käsitööna valmistatud betoonist biokaminate all on vilt, mis ei lase tööpinnal kriimustusi ning kuumakahjustusi saada. Klaasi- ja metallikombinatsiooniga biokaminate puhul saab õhk tööpinna ja biokamina vahel liikuda ning tänu sellele ei teki tööpinnale vigastusi. Selleks, et vältida tööpinna kahjustusi ära kasuta toodet kauem kui on lubatud, keskmiselt 2-4 tundi. Alati on soovitatav peale biokamina kustumist toodet natukene liigutada, et olla veelgi kindlam tööpinna seisukorras.

Biokamina kasutamine ja täitmine on väga lihtne. Täida metallanum ehk kütusemahuti ettevaatlikult bioetanooliga, vältides toote kandumist mujale kui metallsisusse. Kui bioetanool on lisatud, siis süüta bioetanool pikema tiku või süütajaga ning koheselt tekib ilus leek. 

Kõige tähtsam reegel on, et bioetanooli ei tohi valada anumasse kui toode põleb! See reegel kehtib kõikide biokaminate puhul. Kuna bioetanool on kergesti süttiv aine, siis bioetanooli valamine metallanumasse toote põlemise hetkel võib tekitada tulekahju. 

Biokaminad põlevad keskmiselt 45-90 minutit, sõltudes ümbritsevast temperatuurist ja kliimast. Betoonist biokaminaid võib põletada järjest viie täitmise jooksul ehk umbes 4 tundi. Klaasist biokaminate maksimaalne järjestikune põletamise aeg on 3 tundi. Kui maksimaalne aeg on täitunud, siis ära enam bioetanooli juurde vala, jäta kamin vähemalt tunniks ajaks jahtuma ning jahtumise järel võib kamina uuesti süüdada.

Osadel meie toodetel on kaasas leegi kustutamiseks mõeldud katted. Katte puudumisel lase etanoolil täielikult ära põleda või kasuta kustutamiseks mõnda tugevamast materjalist plaati, taldrikut või kaant. Toode kustutub loetud sekunditega kui piirata õhu juurdepääs.

Bioetanool on 100% looduslikust toorainest tehtud kütus ning põlemisel vabaneb veeaur ja vähesel määral süsihappegaasi, mis pole ohtlik. Põlemisel ei teki vingu ega suitsu. 

Kõikide meie toodete anumad on erineva suurusega ning sellest sõltub põlemisel kuluva bioetanooli hulk. Väikeste betoonist biokaminate Saturni ja Marsi ning mudeli Pluto metallanumad on 200-300ml ning sellisel juhul jätkub ühest pudelist umbes viieks täitmiskorraks, mis annab võimaluse nautida elavat tuld 4-5 tundi, Pluto puhul isegi kuni 8 tundi. Teistel toodetel on suuremad metallanumad ning nende puhul jätkub ühest pudelist 1-5 tunniks. Täpsemalt loe toote kirjeldusest https://fugo.ee/e-pood/.

Fugo e-poes on bioetanool müügil liitristes pudelites ning viieliitrites kanistrites. Vali endale sobiv kogus ja telli bioetanool biokaminat tellides kohe kaasa. 

Meie soovitame kasutada meie e-poes müüdavat bioetanooli. Teiste tootjate bioetanooli kasutates tuleks veenduda, et bioetanool sobib põletamiseks gaasipõletites. Teiste tootjate etanooli kasutades võib põlemisaeg väheneda enam kui poole võrra.

Jah, kindlasti. Põlemisel tekib soe leek, kuid käega üle leegi tõmmates ei põle käsi kohe ära – toode meenutab küünalt. Tooted on erineva kaaluga kuid piisavalt rasked, et neid mitte kogemata ümber ajada. Betoonist biokaminate kaal ulatub kohati isegi kuni 3kg. Siiski on tegu tuleohtliku tootega ja eeldab täiskasvanu järelvalvet.

Betoonist Eestis käsitööna valmistatud laua biokaminad on koheselt valmis kasutamiseks. Metallanum on juba toote sees ning vilt on kleebitud põhja külge. Klaasist kaminad tuleb kokku panna, kuid see on väga kiire ja lihtne, sest piirdub vaid vajadusega asetada klaasist osa metallosa peale.  Kui bioetanool on valatud jääb üle vaid leek süüdata ja nautida elavat tuld seal kus soovid. 

Kõikidele tellimustele üle 75.- on saatmine tasuta ning võimalik on valida kas soovid kaupa tellida pakiautomaati või kulleriga koju. Kõik tellimused, mis on üle 150.- saadame ainult kulleriga.

Positame paki esimesel võimalusel ning tavaliselt jõuavad pakid kohale 1-3 päevaga, erandjuhtudel 4-5 päevaga.

Kasutame DPD transporti, nii kuller- kui ka pakiautomaaditeenust. Kui see tarnemeetod ei ole Sulle sobiv, siis kirjuta ja leiame lahenduse. Täpsema info saad ostukorvis ostu vormistades.

[]